designers

HEADLINER - České Budějovice

TATIANA Kováříková

Značka TATIANA módní návrhářky Tatiany Kováříkové nabízí ucelené kolekce s jasným stylem, který nepoznamenává čas. Modely z dílny této návrhářky patří mezi nejlepší co lokální scéna nabízí. Jedinečná přehlídka kolekce jaro / léto 2023 je ukázkou nádherných monochromotických modelů v bílé, žluté, béžové, červené a černé barvě.

www.tatiana.cz

HEADLINER - Český Krumlov

YVONA LEITNER

Yvona Leitner je talentovaná modní navrhářka, kterou vystihuje motto “V jednoduchosti je krása” Móda je pro mne umění hrát si s materiálem, střihem a funkčností. Snažím se pokaždé přijít s novým pohledem na tradiční střih. Kolekce tvořím tak, aby modely byli originály. Profesorka Yvona Leitner připravuje nastupující mladou generaci návrhářů. Upřímně je jim co závidět, vedení zkušeného pedagoga je tou nejlepší startovní čarou ke kariéře módního návrháře.

www.yvonaleitner.cz
HEADLINER - České Budějovice

ZUZANA HAKOVÁ

"Ako návrhár musím pochváliť organizáciu celej akcie, profesionálný prístup a skvelý výber modeliek. Taktiež oceňujem zabezpečenie špičkového fotografa Arthura Koffa - pretože výstupy z celej akcie je to čo vieme ako návrhári ukázať aj publiku, ktoré nemalo možnosť sa zúčastniť. Celá réžia bola skvelá, a pre mňa osobne to bolo jedno z najkrajších mól na akom som predvádzala svoju tvorbu. Ďakujem"

Slovenská módní návrhářka Zuzana Haková se narodila v Košicích na Slovensku. Své kolekce pravidelně prezentuje v rámci Bratislavských Módních dnů, představila se na čínském Harbin Fashion Week, MQ Vienna Fashion Week a Košice Fashion Week.

www.zuzanahakova.com
HEADLINER - Český Krumlov

YVONA LEITNER

Mám ráda ležérně elegantní módu, ve stylu street fashion. Vytvářím modely, které by se dali nazvat jako pohodové, mírně provokativní, s citem pro detail a celkový dojem. Známé "v jednoduchosti je krása" je sice klišé, ale nic to nevystihuje líp. Móda je pro mě umění hrát si materiálem, střihem a funkčností. Při navrhování se vždy snažím, aby se člověk v mém oblečení cítil jako doma. Všechny modely jsou variabilní a vždy se dají kombinovat s ostatními kousky v kolekci. Aktuálně druhým rokem učím na střední škole designu a módy v Prostějově. Práce s mladými začínajícími návrháři mě velice baví a věřím že jim mám co předat.

www.yvonaleitner.cz
HEADLINER - Český Krumlov

LUDĚK HANÁK

"Mám rád místa, která na vás dýchají svou historií. Ještě raději mám, když v takových místech, nebo prostorách můžu prezentovat své modely. Český Krumlov a Zámecká jízdárna tohle splňují do puntíku. Pokud k tomu všemu máte skvělý tým lidí, kteří tuto akci pořádají, nebo se jí jako účinkující účastní pak už stačí jen moc poděkovat a zvolat bravó MODA Fashion Day[s]!"

Navrhování a tvorbě modelů se věnuje od r. 1990, kdy začal tvořit pro nově otevřený Boutique Style v Mohelnici. Od r. 1995 zde pravidelně 2x ročně pořádá své autorské módní přehlídky "TOP STYL", na kterých představil 48 přehlídkových kolekcí.

www.ludekhanak.com
HEADLINER - České Budějovice

TATIANA Kováříková

"Se společností Compliments mne spojuje dlouholetá spolupráce, specialně na projektu MODA Fashion Day[s], kterého jsem měla možnost se zúčastnit. Úžasný tým, úžasná přehlídka, skvělá choreografie. Děkuji a teším se na další spolupráci."

TATIANA Kováříková patří mezi českou návrhářskou špičku. Její šaty oblékly takové osobnosti jako je, hraběnka Sofie z Wessexu, Andie MacDowell nebo české osobnosti mezi které patří Helena Vondráčková, Bára Nesvadbová a Jitka Asterová.

www.tatiana.cz

HEADLINER - Český Krumlov

JITKA KLETT

"Je pro mě ctí podporovat módní události v České republice a spolupracovat na projektech, jakým je MODA Fashion Day[s]. Dokazujeme na nich, že i v menších městech České republiky je zajem o módu o oděvní průmysl a vzniká tu platforma pro formování a globální šíření módy. MODA Fashion Day[s] je už tradiční módní akce v Českém Krumlově a Českých Budějovicích, na kterou se veřejnost těší díky organizátorům, kteří ji připravují z láskou a profesionalitou."

Charakteristickým rukopisem autorky v módní tvorbě je přenos elegance a ženskosti do oděvů v kolekcích Ready to wear a Haute Couture. Jitka Klett vytváří vlastní autorské dezény inspirované kulturou a dizajnem různých zemí a národů.

www.jitkakklett.com
HEADLINER - České Budějovice

KLÁRA NADEMLÝNSKÁ

Po vystudování střední oděvní průmyslové školy v Praze pracovala deset let jako návrhářka v Paříži. V roce 1994 představila svou první autorskou kolekci a o čtyři roky později vytvořila vlastní značku. Přesně před deseti lety otevírala Klára jako první svůj butik s luxusní pret-a-porter módou v pražské Dlouhé ulici, aniž by tušila, že tím zakládá módní čtvrť. "Když se podívám zpátky, vidím, že jsem v mnoha věcech byla hlavně zamilovaně nadšená. Netušila jsem, kolik probdělých nocí mám před sebou," vzpomíná Klára Nademlýnská s úsměvem.

www.klaranademlynska.cz
HEADLINER - Český Krumlov

BEATA RAJSKÁ

14. 4. 2017 SUPER.CZ:
"Takovýhle závěr přehlídky jsem ještě neměla. Dojetím slzeli nejen diváci, ale i modelky v zákulisí," řekla designérka.

Značka Beata Rajska nabízí svým zákaznicím nejen originální luxusní modely k zakoupení přímo v butiku. Ale také šití zakázkových modelů přímo na konkrétní zákaznici podle jejich představ. Dále značka nabízí realizaci módních přehlídek na klíč s osobní účastí paní Beaty Rajské a známých modelek z řad Miss.

www.beatarajska.cz
HEADLINER - České Budějovice

ALICE ABRAHAM

Alice Abraham se řadí mezi přední české návrhářky. Jeji kolekce je cílena především na sebevědomé ženy, které chtějí zvýraznit svou ženskou krásu a pochlubit se svůdnými křivkami.

www.aliceabraham.com
HEADLINER - Český Krumlov

TATIANA Kováříková

Patří mezi českou návrhářskou špičku. Je absolventkou Střední průmyslové školy textilní v Brně, obor návrhářství. Rok studia scénografie na pražské DAMU ji obohatil o tvorbu pro divadlo a film. Její šaty oblékly takové osobnosti jako je, hraběnka Sofie z Wessexu, Andie MacDowell nebo české osobnosti mezi které patří Helena Vondráčková, Bára Nesvadbová a Jitka Asterová.

www.tatiana.cz
HEADLINER - Český Krumlov

VALERY DUBAY

Valery Dubay je slovenská módna navrhárka, ktorá pôsobí v oblasti módneho dizajnu už od roku 2002. Svoje bohaté znalosti prehĺbila absolvovaním niekoľkých kurzov módneho dizajnu na University of Arts London a štúdiom módneho dizajnu a technológie na LCFS prestížnej Middlesex University London so špecializáciou na spoločenské šaty.

NÁVRHÁŘI

19 ČB - Petra Pilařová - www
19 ČK - Camille - www
18 ČB - Denisa Dovalová - www
18 ČK - Kristýna Blažková
17 ČK - Petra Kociánová - www
17 ČK - Edita Holoubková
16 ČK - Sophistic by Veronika - www
15 ČK - René Konečný

ZNAČKY

19 ČB - Steilmann - www
19 ČB - s.Oliver - www
19 ČB - OTTO BERG - www
18/19 ČB, ČK - panská móda Feratt - www
18/19 ČB, ČK - Hangar Fashion Store - www
18 ČK - my.pled - www
17 ČB - Buri Made - www
17/18 ČK, ČB - Móda Gerry Weber - www
17/18 ČK, ČB - Roosevelt Fashion Store - www
16 ČB - BANDI Pánské obleky
16/17/18 ČB - Klobouky K - Concept Store Tonak
16 ČB - L' Skříň Boutique
15/16/17/18/19 ČK - Boutique Hala Bala
15/16 ČK - Spodní prádlo Underwear / Triola
15 ČK - Mata Hari
15 ČK - Krumlovanka Hats & Bags